Info

 

Rok 2016

baton rowerowy bikestats.pl

Rok 2015

button stats bikestats.pl

Rok 2014

button stats bikestats.pl

Rok 2013

button stats bikestats.pl

Rok 2012

button stats bikestats.pl

Rok 2011

button stats bikestats.pl

Rok 2010

button stats bikestats.pl

Rok 2009

 Moje rowery

 Znajomi

 Szukaj

 Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy jasonj.bikestats.pl

 Archiwum

 Linki

Wpisy archiwalne w kategorii

21-40 km

Dystans całkowity:8860.74 km (w terenie 863.50 km; 9.75%)
Czas w ruchu:412:51
Średnia prędkość:21.46 km/h
Maksymalna prędkość:33334.00 km/h
Suma podjazdów:53296 m
Maks. tętno maksymalne:192 (102 %)
Maks. tętno średnie:155 (82 %)
Suma kalorii:75387 kcal
Liczba aktywności:294
Średnio na aktywność:30.14 km i 1h 24m
Więcej statystyk

Po górkach (Biskupice, Łazany)

Piątek, 30 kwietnia 2010 | dodano:30.04.2010 Kategoria 21-40 km, Po górkach, Przez Puszczę Niepołomicką, Zachodniogalicyjskie cmentarze
  • DST: 37.77 km
  • Czas: 01:47
  • VAVG 21.18 km/h
  • VMAX 59.90 km/h
  • Temp.: 24.0 °C
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Szosowa wycieczka po górkach pogórza wielickiego, pojechałem na rowerze crossowym i odczułem wielką różnice po ostatnich wycieczkach na rowerze górskim - mój stary rowerek toczył się że aż miło. Trasa była dość trudna, ale dzisiaj miałem całkiem niezłą formę i nawet pod dość strome podjazdy jechało mi się całkiem dobrze.

Z Niepołomic skierowałem się przez Staniątki i Zagórze do Bodzanowa - tu musiałem pokonać pierwsze podjazd ale i było kilka fajnych zjazdów. W Bodzanowie przejechałem przez drogę nr 4 i stromym podjazdem wyjechałem do drogi Suchoraba - Biskupice, skręt na Biskupice potem przejazd przez drogę wojewódzką do Gdowa i krótki ale mega stromy podjazd kościół w Biskupicach. Po krótkiej przerwie pod kościołem krótki zjazd i następnie kolejny stromy podjazd do Sułowa na punkt widokowy Bukowiec (410 m npm). Z Sułowa do Łazan są głównie zjazdy i jedzie się naprawdę super. Pod kościołem w Łazanach kilka fotek i znowu super szybki zjazd do drogi na Gdów, przejazd przez tą drogę i dalej zjazdy praktycznie aż do samych Trąbek. Tu kawałek równinny aż do Zabłocia gdzie czekał na mnie krótki ale znowu bardzo stromy podjazd do drogi na Suchorabę - podjechałem dość sprawnie - a facet na skuterze który jechał za mną pokonywał podjazd zakosami:) Dalej jazda po cmentarz wojenny w Suchorabie - kilka wycieczek temu chwaliłem gminę na naprawę uszkodzonego ogrodzenia cmentarza, a tym czasem okazało się, że ogrodzenie naprawił sprawca zniszczeń (wypadek samochodowy) na własny koszt.

W Suchorabie najpierw zjazd pod Szkołę a potem stromy wyjazd w kierunku Czyżowa - przez Czyżów pojechałem inaczej niż zwykle w po kilku kilometrach ponownie przeciąłem drogę nr 4 - dalej pojazd i wyjechałem w Brzeziu, gdzie kręciłem do Gruszek i dalej przez Winnicę (zjazd) do Staniątek i do domu.

Wycieczka szosowa, szybka bez dużej ilości przystanków, więc zdjęć jest tylko kilka. Jechało się super i od razu odczułem przesiadkę z roweru górskiego - w końcu doceniłem zalety crossa na wąskich kołach w jeździe po asfalcie, mimo że jest dużo cięższy od górala po droga asfaltowych jeździ się nim dużo dużo lepiej.

Galeria wycieczki


Po lesie, na cmentarz wojenny - powrót wałem wiślanym

Sobota, 24 kwietnia 2010 | dodano:24.04.2010 Kategoria 21-40 km, Po płaskim, Przez Puszczę Niepołomicką, Zachodniogalicyjskie cmentarze
  • DST: 27.90 km
  • Teren: 12.00 km
  • Czas: 01:26
  • VAVG 19.47 km/h
  • VMAX 40.40 km/h
  • Temp.: 16.0 °C
  • Sprzęt: GT Avalanche 3.0
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Miała być krótka jazda po lesie, potem przedłużyłem ją trochę o dojazd do odremontowanego cmentarza wojennego nr 324 w Woli Batorskiej. Powrót przez Wolę Batorską a potem wałem wiślanym do mostu Wiśle w Niepołomicach, krótki przystanek pod krzyżem gdzie kiedyś znajdował się cmentarz wojenny 326 i dalej już do domu bocznymi drogami.

Początek trasy terenowo - przejazd ścieżką rowerową do Szarowa, potem krótki podjazd pod kościół w Szarowie, zjazd pod pomnik i ponownie w las w Kłaju do tzw. Koziego Lasu. W lesie krótka przerwa na jeziorkiem i dalej próba przedarcia się ścieżkami leśnymi zgodnie z dawnymi oznakowaniami czerwonego szlaku. Tu niestety musiałem się wrócić bo trafiłem na strumyk którego bez zamaczania nóg raczej bym nie pokonał. Powróciłem więc na nowy, znacznie uproszczony czerwony szlak, ale po kilku kilometrach postanowiłem jednak zboczyć w leśną ścieżkę:) tu znowu trafiłem na ten sam strumyk w tym miejscu głębszy i szerszy, ale były przez niego przerzucone betonowe płyty - przejechać co prawda się nie dało, ale przeniosłem rower i ruszyłem dalej coraz węższą leśną ścieżką. W pewnym momencie ścieżka całkiem zanikła a ja musiałem się przedzierać między drzewami - na szczęście jechałem rowerem górskim. W końcu dotarłem do szerokiej szutrowej drogi na osiedlu błoto, szybko dojechałem do Drogi Królewskiej gdzie napotkałem na tabliczki informujące o długości i kierunku szlaków.

W tym miejscu miałem nawrócić w kierunku Niepołomic, ale postanowiłem zobaczyć jeszcze odremontowany cmentarz wojenny 324 - udało mi nawet wejść na teren cmentarza przez pobliski skład budowlany bo ze wszystkich innych stron cmentarz jest zagrodzony:( Po obejrzeniu cmentarza nie wróciłem już do lasu tylko postanowiłem wracać do domu przez Wolę Batorską i po wale wiślanym. Tak dojechałem do mostu na Wiśle w Niepołomicach skąd ruszyłem w kierunku domu. Na ulicy Wimmera sfotografowałem jeszcze pozostałość cmentarza wojennego 326.

Galeria wycieczki


Kopiec w Krakuszowicach

Sobota, 17 kwietnia 2010 | dodano:17.04.2010 Kategoria 21-40 km, Po górkach, Po płaskim, Przez Puszczę Niepołomicką, Zachodniogalicyjskie cmentarze
  • DST: 30.00 km
  • Teren: 5.00 km
  • Czas: 01:25
  • VAVG 21.18 km/h
  • VMAX 55.60 km/h
  • Temp.: 11.0 °C
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Wycieczka w celu odwiedzenie i zrobienia zdjęć tajemniczemu kopcowi w Krakuszowicach. Jaką zagadkę kryje ten niewiadomego pochodzenia kopiec ??

Kopiec w Krakuszowicach odwiedziłem niedawno podczas wycieczki po czerwonym szlaku rowerowym ziemi gdowskiej zobacz więcej. Zrobiłem wtedy jedno szybkie zdjęcie i pojechałem dalej, ale po tamtej wycieczce zainteresowałem się tematem tego kopca i legendami oraz badania dotyczącymi tego miejsca.

Najpierw legenda - cytat za wikipedią: Legenda głosi, że król Krak miał dwóch synów. Gdy synowie Kraka uśmiercili smoka, młodszy z żądzy władzy miał się rzucić na starszego i go zabić, ojcu skłamał, że to wina potwora. Wg legendy zabitego syna Kraka pochowano w Krakuszowicach, sypiąc mu kopiec. Po śmierci Kraka jego syn na krótko przejął panowanie w państwie. Szybko odkryto jednak mroczny sekret Kraka II i skazano go na banicję.

Prof. Władysław Góral z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH przytacza własną teorię dotycząca powstania i znaczenia kopca w Krakuszowicach: "Miejscowi tłumaczą, że w tym miejscu młody Krak miał zostać rozszarpany przez wilki lub zabity podczas polowania. Zacząłem jednak szukać astronomicznych powiązań między położeniem kopcem legendarnego ojca [kopiec Krakusa], syna i córki [kopiec Wandy]. [...] Tam dopiero zaczyna się ciekawa astronomia. Po pierwsze: linia łącząca krakowski kopiec Krakusa i kopiec Kraka z Krakuszowic ma podobne własności, jak linia kopiec Krakusa - kopiec Wandy. Jest do niej symetryczna i również dzieli rok na osiem równych części. Pojawia się także ciekawa zależność między kopcem Kraka a Wandy. Wiąże się ze szczególnym położeniem wschodu i zachodu Księżyca. [...] Przy dobrej widoczności krakowskie kopce są ze swoich wierzchołków dostrzegalne. Dzieli je dystans 8,63 km. Krakuszowicki jest dalej. Dlatego pomiędzy nimi musiały być punkty pośrednie. Mamy już kandydatów na te punkty..." - pełną treść wywiadu z profesorem Góralem znajdziecie tu.

Poniżej przedstawiam jeszcze kilka linków do stron na których znajdują się informacje o kopcu w Krakuszowicach:
www.grodkowice.eu
www.bialczynski.wordpress.com

Podczas tej wycieczki odwiedziłem jeszcze cmentarz wojenny z okresu I wojny nr 376 w Suchorabie i w tym miejscu muszę pochwalić władze naszej gminy za szybką reakcje na moje zgłoszenie o zniszczeniu ogrodzenia cmentarza. Ogrodzenie zostało naprawione i cmentarz ponownie prezentuję się bardzo fajnie.


Trasa: Niepołomice - Staniątki - Zagórze - Suchoraba (Cmentarz 376) - Zborczyce - Krakuszowice (Kopiec Krakusa) - Cichawa - Brzezie - Dąbrowa - Szarów - niepołomicka ścieżka rowerowa - Niepołomice

Galeria wycieczki


Pod kościół w Bodzanowie

Sobota, 3 kwietnia 2010 | dodano:03.04.2010 Kategoria 21-40 km, Po górkach, Przez Puszczę Niepołomicką
  • DST: 21.30 km
  • Teren: 5.00 km
  • Czas: 01:07
  • VAVG 19.07 km/h
  • VMAX 41.50 km/h
  • Temp.: 10.0 °C
  • Sprzęt: GT Avalanche 3.0
  • Aktywność: Jazda na rowerze


W wielką sobotę przed święconką postanowiłem zrobić krótką trasę pod kościół w Bodzanowie. Ulicą Wrzosową dojechałem do Puszczy, ścieżką leśną na Podborze, dalej przejazd przez Staniątki inną drogą niż zwykle, przez Zakrzowiec, Zakrzów, czarnym szlakiem rowerowym pod kościół w Bodzanowie. Pod kościołem dojeżdzam do skrzyżowania szlaków rowerowych ziemi wielickiej - może w niedługiej przyszłości postaram się któryś przejechać w całości. Powrót przez Słomiróg, zaraz na granicy gminy Niepołomice - zatrzymałem się na punkcie widokowym. Dalej przez Zakrzów, Staniątki i ścieżką przez las do domu.

Pogoda wydawała się piękna, ale na rowerze już nie było tak fajnie, cała droga do Bodzanowa pod wiatr i mimo słońca zrobiło mi się zimno, a gdy już słońce zaczęło chować się za chmury to już było bardzo zimno. Przez całą drogę czułem jeszcze zmęczenie po czwartkowej wycieczce, ale mimo to podjechałem bez większego problemu pod wszystkie wzgórza, więc chyba nie jest najgorzej, rower GT na pewno wiele ułatwia, podjazdy pod górki stały się wiele prostsze:)

Galeria wycieczki


Pierwsze górki w sezonie (Staniątki, Szczytniki, Suchoraba, Słomiróg)

Sobota, 20 marca 2010 | dodano:20.03.2010 Kategoria 21-40 km, Po górkach, Przez Puszczę Niepołomicką, Zachodniogalicyjskie cmentarze
  • DST: 27.60 km
  • Czas: 01:27
  • VAVG 19.03 km/h
  • VMAX 61.70 km/h
  • Temp.: 16.0 °C
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Trasa:Niepołomice - Al. Dębowa - Podborze - Staniątki - Gruszki (podjazd po Winnicę) - Brzezie (podjazd po kościół) - Szczytniki - Zborczyce - Suchoraba (podjazd pod cmentarz 376 - 305 m nmp) - Słomiróg - Staniątki - Podborze - Al. Dębowa - Niepołomice (dom)

Ponieważ piękna pogoda dalej się utrzymuję postanowiłem dziś zrobić pierwszy trening po górkach. Pojechałem do Staniątek potem drogą do Gruszek przez wzgórze Winnica (dość sztywna końcówka ale jakoś podjechałem), dalej do Brzezia pod Kościół i dalej na punkt widokowy. Zjazd do Szczytnik i podjazd pod Kościół i Szkołę w Szczytnikach potem krótki zjazd i znowu podjazd w Zborczyc, w nagrodę bardzo szybki zjazd do Suchoraby, ale żeby nie było za łatwo postanowiłem podjechać jeszcze pod cmentarz wojenny z I wojny - 376 w Suchorabie. Podjazd trudny i jak zawsze mocno się zmęczyłem (wzgórze około 305 m npm), ale jakoś wyjechałem niestety to co zobaczyłem na szczycie mnie trochę załamało. Ogrodzenie cmentarza zostało zniszczone, nie wiem czy przez wandali, czy przez jakiegoś rajdowca który w zimie nie wyrobił się na zakręcie, w każdym razie wywalony jest jeden słupek ogrodzenia i brakuje jednego metalowego przęsła, szkoda bo do tej pory był zdecydowanie najlepiej zadbany cmentarz w naszej gminie. Dalej pojechałem zjechałem do drogi nr 4, 500 metrów główną drogą i skręt w prawo do Słomiroga, potem ostatni lekki podjazd i bardzo szybkim zjazd na którym padł tegoroczny rekord prędkości - 61,7 km/h. Końcówka nad autostradą, pod klasztorem w Staniątkach i przez Podborze (cmentarz wojenny 329) do domu.

Podjazdy jeszcze mnie bardzo męczą, na kilku musiałem wrzucać najlżejsze możliwe przełożenie, ale wszystkie podjazdy udało się wyjechać. To znaczny postęp w porównaniu w poprzednim rokiem gdy przy pierwszym wyjeździe na górki wymiękłem na podjeździe pod Winnice i później na podjeździe do Brzezia, więc z pierwszego treningu na górkach chyba mogę być zadowolony. Jutro planuje wyjazd na forty Twierdzy Kraków - mam nadzieje że pogoda się utrzyma.

Galeria wycieczki


Zakończenie sezonu po górkach pogórza wielickiego

Niedziela, 22 listopada 2009 | dodano:22.11.2009 Kategoria 21-40 km, Po górkach, Przez Puszczę Niepołomicką, Zachodniogalicyjskie cmentarze
  • DST: 28.50 km
  • Teren: 4.00 km
  • Czas: 01:22
  • VAVG 20.85 km/h
  • VMAX 51.50 km/h
  • Temp.: 10.0 °C
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze

Na zakończenie sezonu wybrałem dość trudną i pagórkowatą trasę. Momentami było naprawdę ciężko ale udało się całą trasę przejechać bez większych problemów.

Trasa: Niepołomice - Podborze (cmentarz 329) - Staniątki - Zakrzów - Suchoraba - Zborczyce - Cichawa (cmentarz 333) - Brzezie - Dąbrowa - Szarów - niepołomicką ścieżką rowerową do Niepołomic

Galeria wycieczki

tym samym zakończyłem sezon 2009 - czas na podsumowania:
- w roku 2009 przejechałem 1707 km (w latach 2008-2009 = 3011 km)
- z tego jazda w terenie 255 km
- Czas na rowerze: 84 godz. i 43 minut (2008-2009 = 141 godz. 39 minut).
- Średnia prędkość: 20.15 km/h.
- Wycieczek: 48
- Średnio na wycieczkę 35.57 km i 1 godz. i 45 minut
- Najdłuższa wycieczka w sezonie to: 116 km do Ojcowa i Pieskowej Skały - rekord z ubiegłego rok nie został pobity (125 km)

W tym roku jeździłem zdecydowanie więcej po górka, głównie na pogórzu wielickim i bocheńskim, trasy jak dla mnie były dość trudne, więc jestem zadowolony z ilości przejechanych kilometrów i średniego tempa jazdy.

Cele na przyszły rok to:
- 2000 km w ciągu roku,
- 150 km podczas jednej wycieczki,
- średnia sezonu powyżej 21 km/h.

Czyli się uda zobaczymy już w przyszłym roku początek sezonu planuję na marzec 2009 r.


Do Ojcowa z Narzeczoną

Niedziela, 20 września 2009 | dodano:20.09.2009 Kategoria Po górkach, Z Żoną / Narzeczoną, 21-40 km
  • DST: 31.10 km
  • Teren: 16.00 km
  • Czas: 01:53
  • VAVG 16.51 km/h
  • VMAX 45.30 km/h
  • Temp.: 22.0 °C
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Wycieczka z Narzeczoną do Ojcowa, Grodziska i Skały tempo spacerowe. Do Grodziska podejście czerwonym szlakiem (Orlich Gniazd) wyjazd rowerem tą drogą jest praktycznie niemożliwy.

Trasa: Korzkiew (Zamek) - Hamernia - Doliną Prądnika do Ojcowa - drogą w kierunku Skały - podejście do Grodziska (Kościół) - niebieskim szlakiem w kierunku Skały - Skała (Rynek) - drogą do Ojcowa - Doliną Prądnika - Harmernia - Korzkiew

Galeria zdjęć


Czerwony szlakiem rowerowym

Niedziela, 13 września 2009 | dodano:13.09.2009 Kategoria Po płaskim, Przez Puszczę Niepołomicką, 21-40 km
  • DST: 32.00 km
  • Teren: 12.00 km
  • Czas: 01:25
  • VAVG 22.59 km/h
  • VMAX 44.90 km/h
  • Temp.: 18.0 °C
  • Podjazdy: 733 m
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Trasa prowadzący niemal dokładnie wzdłuż czerwonego szlaku rowerowego.

Trasa: N-ce - Droga Królewska - Leśniczówka Przyborów - drogą leśną do Kłaja - stacja PKP w Kłaju - szkoła w Kłaju - Motel Skorpion przy drodze nr 4 - Grodkowice - Pałac Żeleńskich - Brzezie - Gruszki - Dąbrowa - Staniątki - drogą lesną do ulicy Staniąteckiej - N-ce

Galeria wycieczki


Przez Puszczę wzdłuż zielone szlaku

Wtorek, 25 sierpnia 2009 | dodano:26.08.2009 Kategoria Po płaskim, Przez Puszczę Niepołomicką, 21-40 km
  • DST: 32.23 km
  • Teren: 14.00 km
  • Czas: 01:24
  • VAVG 23.02 km/h
  • VMAX 58.30 km/h
  • Temp.: 25.0 °C
  • Podjazdy: 780 m
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Niepołomice - Droga Królewska - Leśniczówka Przyborów - zielonym szlakiem pieszym przez Osikówkę, rezerwat Długosz Królewski (tu trasa prawie MTB) - do Stanisławic - Kłaj - Szarów - Dąbrowa - niepołomicka ścieżka rowerowa - Niepołomice

Galeria wycieczki


Via Regia Antiqua (Chełm - Łapczyca)

Środa, 22 lipca 2009 | dodano:22.07.2009 Kategoria Po górkach, 21-40 km
  • DST: 35.60 km
  • Teren: 8.00 km
  • Czas: 01:34
  • VAVG 22.72 km/h
  • VMAX 57.20 km/h
  • Temp.: 30.0 °C
  • Podjazdy: 680 m
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S
  • Aktywność: Jazda na rowerze


Niepołomice - Puszcza Niepołomicka (ścieżka rowerowa) - Szarów - Kłaj - Targowisko - Chełm (Górny Gościniec - Via Regia Antiqua) - Moszczenica - Łapczyca (górny Kościół) - Moszczenica - Chełm - Targowisko - Kłaj - Szarów - Puszcza Niepołomicka (ścieżka rowerowa) - Niepołomice

Galeria wycieczki